Hudobnici.sk - Tvoj svet hudby

Základný profil

skupina: Ľudová hudba JÁNA PAPRČKU

Hudobný štýl presnejšie: Hudba rôznych žánrov a druhov na vysokej kvalitatívnej úrovni
Domovské mesto: pôsobíme na celom Slovensku
Krajina: Slovensko
Počet hudobníkov: 4 hudobníci + speváčka
Nástroje: husle, viola, cimbal, kontrabas + spev
Líder: Mgr. Ján Paprčka
Repertoár

Zameriavame sa predovšetkým na slovenskú ľudovú hudbu najvýznamnejších folklórnych regiónov ako napr.: Podpoľanie, Horehronie, Gemer, Novohrad, Spiš, Zemplín, Šariš, Abov, Hont, Tekov, Terchová, Goral, Myjava, Záhorie a pod.

Okrem toho interpretujeme aj hudbu iných národov: cigánsku, maďarskú, rumunskú, českú, moravskú, poľskú, ruskú, ukrajinskú, taliansku, americkú, mexickú, španielsku, židovskú.

Náš repertoár však neobsahuje len ľudovú hudbu ale aj hudbu populárnu, tanečnú, filmovú, muzikálovú, najznámejšie svetové evergreeny, džez, swing a samozrejme aj hudbu klasickú.


Doterajšia koncertná činnosť

Ľudová hudba účinkovala na mnohých festivaloch: - doma: Folklórne slávnosti pod Poľanou v Detve, Folklórny festival vo Východnej, Medzinárodný folklórny festival Myjava, Koliesko - Festival ľudovej kultúry v Kokave nad Rimavicou, Medzinárodný novohradský folklórny festival v Lučenci a Fiľakove, folklórny festival Hontianska paráda v Hrušove, Očovská folklórna hruda v Očovej, Staré nôty mladých strún v Habovke, - v zahraničí: Česko, Srbsko, Čierna Hora, Taliansko, Francúzsko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko, Grécko, Portugalsko, Írsko.

Doteraz vydané vlastné CD

V roku 2005 vydala kapela svoje profilové CD pod názvom Pri muzike - Puto k Podpoľaniu.

Ocenenia na súťažiach

Primáš kapely získal od poroty Akademickej Nitry 2008 individuálne ocenenie za vedenie ľudovej hudby.

Stručný životopis

Ľudová hudba Paprčkovci ml. vznikla v roku 1996 v Hriňovej. Vedúcim, manažérom a primášom kapely je Mgr. Ján Paprčka , absolvent žilinského konzervatória a pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Ľudovú hudbu tvoria mladí perspektívni a kvalitní muzikanti s primeraným hudobným vzdelaním- ZUŠ, konzervatórium, vysoká škola so zameraním na hudbu.

Za tých viac ako desať rokov na folklórnej scéne účinkovala ľudová hudba s viacerými folklórnymi kolektívami- Folklórna skupina Ipeľ Trebeľovce, folklórny súbor Jánošík Fiľakovo, folklórny súbor Ipeľ Lučenec, folklórny súbor Hriňovčan Hriňová, vysokoškolský folklórny súbor Gymnik Bratislava.


Webstránka: www.lh-paprckovci.sk