Hudobnici.sk - Tvoj svet hudby

Bryan Adams v Košiciach.

"Také niečo som ešte nikde nevidel!" Povedal na koncerte v Steel Arene na adresu usporiadateľov...

"Poďte tu do predu. Také niečo som ešte nikde nevidel!" Povedal na koncerte v Steel Arene na adresu usporiadateľov 47 ročný spevák s 25 ročnou hudobnou kariérou, na vyše 5 metrový odstup publika od pódia. Organizátori to nazvali "VIP orange zóna", kde vyhradili zátarasmi zónu pod pódiom. Ani som neveril, že niekto z usporiadateľov tejto narážke porozumie, ale našťastie to pochopili a uvoľnili z bokov vstup do tejto zóny. Vtedy sa zaplnenosť ľadovej plochy zredukovala na polovicu. Aj ja som sa zo zadu predral až do predu pod pódium.Koncert odohrali hudobnici profesionalne a s prehladom. Výhrady by som mal akurát ku zvukárom, ktorí sa prvé 4 pesničky trápili s echom v hale. Potom to síce trochu doladili, ale výšky im aj tak ešte na môj vkus príliš "čvachtali". Nemuseli by ich až tak prebudzovať.Samotný Bryan Adams pôsobil veľmi kamáratsky a keď povedal, že dnes práve telefonoval so svojim otcom, ktorý sa ho pýtal kde sa nachádza a on mu oznamil, že je na Slovensku, potešilo to zrejme každého nášho fanúšika.Výborne tiež pôsobilo, ked si vybral z davu jednu dievčinu, ktorá s ním mala odspievať duet. Zuzka z Prešova, ako sme sa dozvedeli, učiteľka angličtiny teraz práve na materskej dovolenke, nám naozaj hanbu neurobila. Rozprávala plynulou angličtinou a ovládala text pesničky. Pri spievani sa naozaj poriadne odviazala a Bryana niekoľko krát potľapkala po zadku.
Publikum už vrelo. Za vydarený duet si vyslúžila veľký potlesk a tričko od Bryana Adamsa osobne.Pesničku po duete som ja osobne považoval za vrchol večera. Zazneli samozrejme aj známejšie hity, ktoré spievala celá hala. Koncertné verzie Adamsových pesničiek zneli tvrdšie, rockovejšie a dovolím si tvrdiť že aj lepšie, ako notoricky známe hity z rádia. Ale to je samozrejme vec vkusu. Musím vyzdvihnúť aj výkon sólového gitaristu, ktorý s úsmevom a obrovským nadhľadom odohral celý koncert a dodával tomu tú správnu šťavu.Ako pridavok po koncerte vyšiel Bryan sám a zaspieval ešte rozvášnenemu davu zopár unplugged slaďákov na ukľudnenie. Jeho fantastický hlas, akustická gitara a ústna harmonika tvorili "svätú" trojicu stredňajšieho koncertu.

Pesničkou All for love, ktorú pôvodne naspieval so Stingom a Rodom Stewartom sa s Košicami rozlúčil.Myslim, že nikto, kto prišiel na tento koncert nemohol ľutovať. Medzi divákmi som zahliadol aj mnoho hudobníkov, ako napr. Peter Cmorík, či chlapci zo skupiny Clear a mnoho iných.
Po koncerte som niekde začul aj poľštinu...Ak by Bryana Adamsa niekto chcel vidieť tohto roku ešte raz, tak prikladám jeho koncertný rozpis na november 2006.

Bryan Adams tour Europe & UK 2006

dátum°°°mesto °°°°°°°°°°°miesto°°°°°°°°°°v predaji°°°°°°°°°rezervácie telefonicky/online
Nov 29__Sofia, Bulgaria__Winter-Palace__on saleSept 29__www.eventim.bg +359 2 961 53 70Nov 28__Belgrade, Serbia__Pionir Arena__on saleOct 6__www.ticketline.co.yu +381 11 203 0570Nov 27__Osijek, Croatia__Zrinjevac Hall__on saleOct 2__www.ticketpro.cz www.ticketline.hrNov 26__Ljubljana, Slovenia__Tivoli__on sale now__www.vstopnice.com 00 386 3 492 39 00 www.koncerti.netNov 25__Villach, Austria__Stadhalle__on saleSept 5__www.oeticket.at, www.concerts.at, 0043 900 1901 44Nov 23__Debrecen, Hungary__Sporthall__on saleSept 6__www.tex.hu, tel: +36 1 354 0224, call center: +36 30 30 30 999Nov 22__Kosice, Slovakia__Steel Arena__on saleSept 8__www.ticketportal.sk
Nov 21__Budapest, Hungary__Papp Laszlo__on sale Sept 4__www.eventim.huNov 20__Vienna, Austria__Stadhalle__on sale Sept 5__www.oeticket.at, www.concerts.atNov 19__Prague, Czech Rep.__Sazka Arena__on sale Sept 29__www.sazkaticket.cz
  Autor: Branislav Rod
Dátum: 25.11.2006

Čo si myslíš o tomto článku?

Ak chceš pridať svoj komentár, tak sa prihlás. Ak ešte u nás nie si zaregistrovaný, tak sa zaregistruj.